Rozmawiamy o ciekawych dla Łodzi sprawach, które dotyczą naszego miasta, jego mieszkańców w kontekście urbanistyki i architektury.

I zawsze z bezpośrednim przekazem do internetu!

TE SPOTKANIA JUŻ ZA NAMI:

arch. Marek JANIAK - Architekt Miasta - spotkanie 20 maja 2015 r.

Starał się nam odpowiedzieć na pytania jak pracuje, jakie ma problemy, ale i tak zabrakło czasu, na pewno przyjdzie kolejny raz jesienią.

Przystanek Centrum - jak to było z konkursem? Spotkanie odbyło się 27 maja 2015 r.

Arch. Jan GAŁECKI i reprezentanci jury opowiedzieli o całej otoczce konkursu.

dr hab. Włodzimierz ADAMIAK - prezes Fundacji Ulicy Piotrkowskiej - spotkanie 10 czerwca 2015 r.

Fundacja Ulicy Piotrkowskiej - fundacje tak długo nie żyją... - ale trzymają się nieźle!

Symcha KELLER - Przewodniczący Rady Religijnej Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP oraz Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Łodzi - spotkanie 17 czerwca 2015 r.

Gdzie podziała się żydowska Łódź? Odpowiedź banalna - poukrywana, podniszczona, ale cały czas wokół nas!

Zazielenić dachy czy ściany? Spotkanie z laureatami konkursu na ZIELONY DACH. 24 czerwca 2015.

Dużo kontrowersji i czy znowu organizator zawiódł?

Tomasz BŁESZYŃSKI - ekspert nieruchomości. 1 lipca 2015.

Inwestowanie w Łodzi - jakie pułapki czekają na inwestora?

Oj, sporo tych pułapek! Najważniejsze to brak długofalowej wizji rozwoju miasta, brak poszanowania dla drobnych inwestorów, hołubienie gigantów, chaotyczne decyzje sprzedaży działek miejskich...

arch. Zbyszek Bińczyk - prezes łódzkiego oddziału SARP

Do czego potrzebny jest nam SARP? Rozmowa z 29 lipca 2015.

Dlaczego prezes jest taki osamotniony? Dlaczego brakuje motywacji by wstąpić do Stowarzyszenia? Na te pytania nie potrafiliśmy znaleźć odpowiedzi, ale iskierka nadziei jest.

19 sierpnia arch. Mirosław Wiśniewski wyjaśniał nam co architekt powinien wiedzieć o Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

Mam nieodparte wrażenie, że MPU-A ma charakter w dużym stopniu dekoracyjny, jako swoiste alibi dla naprędce podejmowanych decyzji. A przy okazji dostaliśmy wykład o historii planowania przestrzennego w Łodzi.

Dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej - dr arch. Robert Warsza opowiedział nam jak działa biuro. Spotkanie 26 sierpnia 2015.

I chyba generalnie było optymistycznie, zaległości są gigantyczne, ale sposób organizacji biura dobrze wróży na przyszłość.

BRAKOWAŁO NAM, ARCHITEKTOM W ŁODZI, MIEJSCA WYMIANY MYŚLI...

Zmotywowany przez część środowiska obecną na spotkaniu dotyczącym rewitalizacji rozpoczynam cykl spotkań nas, architektów, z osobami, które będą nam mogły wyjaśnić, pomóc, rozstrzygnąć problemy jakimi żyje Łódź.

 

Oczywiście mam na myśli problemy przestrzenne (urbanistyczne) i szeroko rozumiane architektoniczne - bezpośrednio związane z naszym zawodem. Potem może powędrujemy gdzieś dalej, ale na razie skupmy się na tym, co nas, projektantów najbardziej trapi, bo tych bolączek architektonicznych jest mnóstwo.

 

Spotkania będą odbywać się według formuły: trudny temat, osoba, która ma coś w tej kwestii do powiedzenia i my, zadający pytania.

 

Spotkania będą się odbywać w środy, o godz. 17.30 w prywatnym studiu telewizyjnym przy ul. Rewolucji 78 (wejście na I piętro po zewnętrznych schodach).

 

Na spotkanie do studia wejdzie jakieś 100 osób maksymalnie, ale ten kto NIE wejdzie będzie mógł zobaczyć dyskusję w internecie - będzie transmisja on-line (!).

Zaczęliśmy od trzęsienia ziemi, no i teraz mam nadzieję temperatura będzie rosnąć. Pierwszym gościem był Architekt Miasta - Marek Janiak.

 

Gości już było sporo, refleksji mnóstwo, wielu widzów w studio, również takich, którzy nie opuszczą żadnego spotkania, oglądaczy w internecie wielokrotnie więcej i podczas transmisji i oczywiście potem, jak przekaz pojawia się na YouTube.

 

Spotkania, w zamyśle cotygodniowe, nie zawsze mają szansę się odbyć - to i wynik przypadków losowych, ale i naszej wydolności, która niestety nie jest poparta żadnym wsparciem finansowym.

Całe przedsięwzięcie szuka sponsorów, jeżeli mielibyście firmy, które weszłyby w sponsorowanie spotkań - gwarantuję dotarcie do większości architektów łódzkich w mailingu, informacje o firmie podczas samego spotkania i uzgodnioną obecność podczas transmisji internetowej. Proszę o kontakt w razie pomysłu na finansowanie naszych spotkań.

 

Proponuję też Wam możliwość prezentacji Waszego dorobku na ścianach studia, a ponieważ będą „omiatane” kamerami, dotrą do kilku tysięcy osób, które potencjalnie będą oglądać naszą transmisję.

To będzie coś kosztować - chętnych poproszę o maila.

SPONSOR GŁÓWNY

SPONSORZY

GŁÓWNY PATRON MEDIALNY

FIRMY WSPIERAJĄCE

PATRONI