arcyARCHIwizje to spotkania z najlepszymi biurami architektonicznymi

w Polsce - arcyARCHITEKT i młode biuro z przyszłością, co miesiąc w Łodzi

z transmisją live do internetu.

HISTORIA I CO TERAZ...

 

Od 18 września 2009 do 25 maja 2012 zorganizowałem w Łodzi cykl 15 spotkań (arcyARCHIwizje) na których odhaczyło się 30 najlepszych polskich pracowni architektonicznych. Inicjatywa była niezwykle ciepło odebrana i przez lokalne środowisko jak i występujące na arcyARCHIwizjach osobowości polskiej architektury.

Postanowiłem wrócić do pomysłu. Po kilku latach nieobecności na rynku, namawiany prze wiele osób, chciałem odważnie powrócić

z arcyARCHIwizjami.

Przypominam -  formuła arcyARCHIwizji to spotkania z dwoma biurami architektonicznymi - młodym, występującym jako support przed ARCYgwiazdą - sławą, która świeci

w świecie architektonicznym.

A w przerwie czas dla sponsorów.

Pierwotny plan był, jak już wspomniałem, niezwykle odważny, ponieważ chciałem co tydzień być

w jednym z 10 miast, ale mój pomysł (póki co) nie wypalił - nie znalazłem sponsorów na takie przedsięwzięcie. Postanowiłem więc zmodyfikować (urealnić) moje spotkania z biurami architektonicznymi.

Planuję by były co miesiąc w Łodzi, od listopada  do maja (7 spotkań), w piątek lub sobotę o godz. 17.30.

IDEA

 

Pomysł na spotkania wynika z potrzeby ożywienia środowiska architektonicznego. Pokazania, szczególnie młodym projektantom i studentom, tendencji i kierunków w jakich rozwija się sztuka budowania przestrzeni wokół nas, zaprezentowania najważniejszych osobowości polskiego świata architektonicznego. Chciałbym by klasa ARCYARCHITEKTA, jego pomysły, wrażliwość, droga twórcza, oraz możliwość zadania mu pytań, „dotknięcia” mistrza były magnesem, który zwabi wielu widzów. Pragnę by moimi gośćmi byli czołowi polscy architekci pracujący w kraju i poza jego granicami.

Mimo, że znamy ich najważniejsze dokonania, chciałbym by sami pokazali co dla nich najważniejsze - ich inspiracje, sukcesy, opis problemów hamujących funkcjonowanie pracowni, co dobrego i co złego dzieje się w naszym środowisku, jak sobie wyobrażają nasz zawód w przyszłości…

Spotkania to również próba budowania lepszego wizerunku zawodu architekta, podniesienia jego prestiżu.

CHARAKTER IMPREZ

 

Dwugodzinne (czasami dłuższe) otwarte spotkania, organizowane co miesiąc (od października do maja), których gwiazdą będzie ARCYARCHITEKT. Jego występ, wzorem z koncertów muzycznych, poprzedzać będzie tzw. support - prezentacja projektantów, którzy mają już swoje pierwsze sukcesy i doskonale rokują na przyszłość.

Wszyscy uczestnicy spotkania wypełniają ankiety w których sugerują kogo chcieliby zobaczyć następnym razem, potem losujemy jedną osobę, która otrzymuje cenny upominek. Ankieta, oprócz wskazania potencjalnych kolejnych gości to cenny dokument dla sponsorów, ponieważ zawiera wszystkie dane teleadresowe niezbędne do kontaktu biznesowego.

 

Spotkania będą w piątek (może w sobotę?) zawsze o 17-tej.

 

Pierwsze spotkanie odbędzie się gdy szczęśliwie skompletuję sponsorów.

SPONSOR GŁÓWNY

SPONSORZY

GŁÓWNY PATRON MEDIALNY

FIRMY WSPIERAJĄCE

PATRONI